خبرنگار تلویزیون امروز که در پی شکایت سفارت ایران دستگیر شده بود، آزاد شد

گزارشگران بدون مرز خرسندی خود را از آزادی فهیم کوهدامنی خبرنگار شبکه تلویزیون امروز بعد از بیش از بیست و پنج روز بازداشت، در تاریخ ٣٠حمل ١٣٨٨ اعلام می‌دارد. گزارشگران بدون مرز از دادستان کل (لوی سارانول) می خواهد که به تعقیب قضایی این مجری تلویزیون برای » توهین » پایان دهد. این روزنامه نگار با شکایت سفیر جمهوری اسلامی ایران بازداشت شده بود.
گزارشگران بدون مرز در این باره اعلام می‌کند:» تاسف آور است که یک خبرنگار در افغانستان به مانند یک جنایتکار در پی شکایت مقامات جمهوری اسلامی ایران بازداشت و زندانی شود. دادستان و دولت افغانستان باید در برابر اعمال فشار خارجی ها که به سو استفاده از قانون منجر می شود مقاوت کنند. این روزنامه نگار فقط به برخی از خرافات مذهبی انتقاد کرده بود.»
گزارشگران بدون مرز رونوشتی از متن شکایت سفیر جمهوری اسلامی ایران در کابل بدست آورده است که از سوی «فداحسين مالکي سفیر فوق العاده و تام الاختیار جمهوری اسلامی ایران» خطاب به دادستان محمد اسحاق الکو ارسال شده است. این شکایت برای » اقدامات» موهن تلویزیون امروز و توهین به مقامات نظام جمهوری اسلامی ایران آیت اله خمینی، آیت اله خامنه ای و محمود احمدی نژاد» شده است. در این نامه دادستان افغانستان در صورت » عدم جلوگیری از اینگونه اقدامات » به «تاثیرات منفی بر روابط فی مابین» تهدید شده است.
فهیم کوهدامنی به گزارشگران بدون مرز گفت که در طی مدت بازداشت عمدتا در باره آیت اله خمینی و کتاب کشف الاسرار مورد بازجویی قرار گرفته است. بنا بر نظر مسئولان دادستانی وی در برنامه «عبور از خط» که یک ماه پیش از دستگیری اش از تلویزیون پهش شده بود و که به بررسی انتقادی این کتاب اختصاص داشته است به بینان گذار جمهوری اسلامی ایران توهین کرده است. خبرنگار تلویزیون امروز به گزارشگران اعلام کرد که وی به آیت اله خمینی توهین نکرده است و فقط به وجود برخی خرافات در مذهب انتقاد کرده است. «من با هیج مذهبی مشکل ندارم ولی خرافه و سواستفاده از مذهب برای رسیدن به قدرت و تبدیل مذهب به ابزاری برای منافع شخصی را مورد انتقاد قرار داده ام.»
در زندان من مورد بدرفتاری قرار نداشتم اما به هر حال بودن در کنار قاچاق بران و زندانیان عادی برای خبرنگار آزار دهنده است. منتظر دادگاه هستم و متاسفانه بر روی کمیسیون تخطی هم نمی توان حساب کرد بخش عمده ای از افراد آن را محافظه کاران تشکیل می دهند
گزارشگران بدون مرز بدون

4 دیدگاه

 1. ایهالناس مسلمان کشی‌یکی‌از سرگرمیهای جدید برای کشورها و دولتهای مسلمان و غیره مسلمان شده. جالب اینجاست که دوستان عزیز آقای احمدی خره،چین و شوروی، قبل از شمارش آرای انتخابات به ایشون تبریک گفتند. کشور چین و شوروی یک ساعت بعد از انتخابات به آنترینژاد تبریک گفتند تو نگو اینها با هم یه قرارهایی دارند و آنهم سرگرمی هست که هر ستاشون دوست دارند و آن هم، مسلمان کشی‌. در ارومجی چین و در چچنیا شوروی و در ایران عزیز دولتها همه مشغول مسلمان کشی‌هستند.احمدی‌نژاد ممکن که خایهٔ امریکا و انگلیس را نمیمالد ولی‌ خوب خایهٔ چین و شوروی را ما چ می‌کند. هی‌نماز جمعه داد میزنم مرگ بر یهودی و صهیونیست تو نگو پولدارترین ادمهایی که شوروی را اداره میکنند یهودی هستند. هر هفته میرم نماز جمعه داد میزنم مرگ بر امریکا و مرگ بر انگلیس تو نگو مسلمان کشهای اصلی‌، چین، شوروی و همین رئیس جمهور قلابی خودمون آقای احمقی خره جنایتکار هستند.
  «ان الله لا یغیر ما بقوم حتی یغیروا بانفسهم»

  لایک

 2. آیت‌الله منتظری پدر انقلاب اسلامی فرمودند: 
  حفظ نظام مقدمه ‌است برای حفظ و انجام دستورات اسلامی. اگر بنا باشد به بهانه حفظ نظام، اقدامات ضد اسلامی انجام شود، نه نظام خواهد ماند نه اسلام
  بسیجیها برادران و پدران ما هستند ‌ای برادر بسیجی‌آیا وجدانا شما قبول دارید رفتار شما به مردم مسلمان ما، رفتار اسلامی هست
  چطور این جمهوریه عزیز اسلامی ما دو‌ام خواهد آورد وقتی‌رفتار دولت با مردم مسلمان ما کاملا غیر اسلامی هست

  لایک

 3. سلام، این پاسدارها اگر به فرزندهای خود پاسدارها رحم نمیکنند چطور میخواهند به مردم و فرزندهاشون رحم کنند. لطفا این کلیپ را تماشا کنید. هردو مجری حکم اعدام هستند و هر دو معتقدند حکم خدا را اجرا میکنند.

  http://www.youtube.com/watch?v=3zvCBigONhg

  لایک

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.