اراذل اوباش های ایرانی بر مهاجران افغان در استان یزد حمله کرده اند

شماری از مهاجران افغانستانی مقیم ولایت/ آستان یزد ایران می گویند که از شب گذشته (سه شنبه) بدینسو، عده از جوانان که این مهاجران آنان را «اراذل اوباش» می خوانند، به خانه های مهاجران حمله کردند.

به گفته برخی از مهاجران بر اثر این حمله، بخشی از یک مسجد مربوط به مهاجران و ده ها خانه خسارت دیده است و مهاجران افغان تحت فشار های زیادی جنایی قرار گرفته اند.
این رویداد در منطقه موسوم به کشتارگاه که از مربوطات شهر یزد به شمار می‌رود، رخداده است، محلی که بیش از 500 خانواده پناهندگان افغانستانی در آنجا زندگی می کنند.
شماری از پناهندگان افغان ساکن کشتارگاه به خبرگزاری بخدی گفتند: «جوانان ایرانی پس از آن به خانه های افغان ها حمله کردند که جسد یک دختر جوان ایرانی در منطقه پیدا شد.»
شهر یزد در ایران موقعیت دارد و صد ها پناهنده افغان در آنجا زندگی می کنند.شهر یزد در ایران موقعیت دارد و صد ها پناهنده افغان در آنجا زندگی می کنند.
جوانان معترض ایرانی مدعی هستند که این دختر از سوی افغان ها به قتل رسیده است.
قتل این دختر مرموز خوانده شده است و تا اکنون مقام های محلی در استان/ ولایت یزد ایران و مسئولان سفارت افغانستان در تهران در این باره اظهار نظری نکرده اند.
گفته می شود که این دختر به دلیل روابط جنسی با شماری از جوانان ایرانی و افغانی داشته و به همین ایرانی ها مهاجران افغان را متهم به قتل وی نموده اند.
شهر یزد در  ایران موقعیت دارد و صد ها پناهنده افغان در آنجا زندگی می کنند و رقم پناهنده های افغان در ایران حدود دو میلیون خوانده شده است.
مشکلات اجتماعی هر از گاهی بین ایرانی ها و پناهندگان افغان در این کشور مشکل ساز شده است.
پیشتر، وزارت امور داخله ایران اعلام کرد که برای دریافت اطلاعات دقیق از پناهنده های افغان در ایران توزیع کارت های اقامتی موسوم به «آمایش هشت» را آغاز کرده است.
پناهجویان افغان در ولایت یزد می گویند که جوانان ایرانی مسلح با چوپ هستند و به افغان های که از خانه های شان بیرون می شوند، حمله می کنند.
قبلا این وزارت گفته بود که مرحله نخست توزیع این کارت ها در ولایت خراسان رضوی، آغاز می شود.
براساس گزارش های تایید شده از سوی وزارت امور داخله ایران، کارت های آمایش هشت، دارای یک کد الکترونیکی است که در سراسر کشور قابل شناسایی است و دارندگان آن می توانند به جز شهرهای مرزی به سایر نقاط این ولایت سفر کنند.
با این حال، خشونت های ایجاد شده در ولایت یزد، تلفات انسانی نداشته است اما گفته می شود که وضع در منطقه کشتارگاه این ولایت ناآرام است.
پناهجویان افغان می گویند که جوانان ایرانی مسلح با چوپ هستند و به افغان های که از خانه های شان بیرون می شوند، حمله می کنند.
افغان های  مقیم در کشتارگاه امروز (چهارشنبه) از خانه بیرون نشده اند و شماری از دکان های این منطقه نیز مسدود است.
به نظر می رسد که برخی از جوانان پناهجوی افغان از منطقه کشتارگاه فرار کردند تا هنوز معلوم نیست که افراد فراری با قضیه قتل دختر ایرانی ارتباط دارد یا نه.

3 دیدگاه

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.