معترضان به کارمندان وزارت کار اجازه ورود ندادند

شماری از جوانانی‌که به نبود فرصت‌های شغلی در کشور معترض‌اند، روز یکشنبه دروازه وزارت کار و امور اجتماعی را بسته و به کارمندان این وزارت اجازه ورود ندادند.
این معترضان با تشکیل جنبشی مبارزه علیه بیکاری، می‌گویند تا زمانی‌که به خواسته‌های شان رسیدگی نشود، به کارمندان وزارت کار و امور اجتماعی اجازه ورود به داخل ساختمان این وزارت را نمی‌دهند. آنان تاکید کرده‌اند‌ تا زمان برآورده شدن خواست‌های شان شب و روز در پیش روی وزارت کار و امور اجتماعی خواهند بود و اجازه ورود به هیچ کارمند این وزارت را نخواهد داد.
این جوانان از نزدیک به دو ماه پیش در جلوی ساختمان پارلمان در اعتراض به نبود فرصت‌های شغلی در کشور دست به تحصن زده‌اند. معترضان با صدور قطع‌نامه‌ای می‌گویند که نبود فرصت‌های شغلی به یک مشکل جدی در کشور مبدل شده و قد جوانان را خم کرده است. معترضان در قطع نامه خود می‌گویند: «نرخ بی‌کاری در افغانستان ۲۵ درصد و اوسط بی‌کاری بین مردان ۵۲ درصد و بین زنان بالاتر از شصت درصد می‌باشد. بی‌کاری بعد از امنیت به عنوان مساله دوم اجتماعی مطرح است. اما حکومت وحدت ملی از کنار این معضل اجتماعی به سادگی گذشته، بی‌پروا و بی‌توجه است.»
با از بین رفتن فرصت‌های کاری در پی بیرون شدن بخش عظیمی از نیروهای بین‌المللی از کشور، میزان فرار جوانان نیز بدلیل نبود فرصت‌های شغلی چند برابر افزایش یافته است.
پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته، ایجاد فرصت‌های شغلی از شعارهای اصلی رهبران حکومت وحدت ملی بود. اما باگذشت بیش از یک سال از سردادن این شعارها، تاکنون برنامه‌ی در این زمینه اعلام نشده است.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.