چین ده‌هزار آپارتمان رهایشی در کابل می‌سازد

 وزارت امور شهرسازی اعلام کرده که دولت چین در نظر دارد تا ده هزار واحد آپارتمان‌ رهایشی از کمک‌های اقتصادی بدون بازپرداخت در کابل بسازد.
سید سعادت منصور نادری وزیر امور شهرسازی با بیان این موضوع گفته است که پس از کمک‌های شوروی سابق در بخش خانه سازی در افغانستان، ساخت آپارتمان‌های رهایشی توسط چین در کابل دومین پروژه بزرگ خانه‌ سازی خواهد بود.
براساس اعلامیه‌ای که توسط این وزارت منتشر شده، آقای نادری افزوده که با ساخت این آپارتمان‌ها تعداد زیادی از مستحقین و کارمندان دولتی صاحب خانه‌های دایمی خواهند شد. وزیر امور شهرسازی می‌گوید: «این واحدهای رهایشی در مساحت کم، با قیمت ارزان و اقساط دراز مدت برای آن عده از کارمندان دولتی که تاکنون خانه و یا آپارتمان رهایشی دایمی از خود ندارند، توزیع خواهد شد.»
سید سعادت منصور نادری می‌افزاید که در یک دهه گذشته بیشتر از ۱۰۰ میلیارد دالر در عرصه‌های مختلف به مصرف رسیده اما مصرف‌ها هیچ تاثیری مستقیمی روی زندگی قشر غریب و بدون سرپناه نداشته است. او تاکید کرده که اعمار ده‌هزار باب واحد مسکونی جدید از سوی دولت چین «هدیه بزرگ و به یادماندنی» برای شهروندان افغانستان خواهد بود.
آقای نادری گفته است: «اکنون جوانان پس از ازدواج به دلیل گران بودن خانه‌های رهایشی و نبود سیستم رهنی در کشور، نمی‌توانند مالک واحد مستقل مسکونی شوند. اما وزارت شهرسازی افغانستان در نظر دارد تا با همکاری نهادهای دیگر سیستم ساخت خانه‌های ارزان قیمت را در اقساط دراز مدت فراهم کند تا متقاضیان بتوانند بدون انباشت سرمایه قبلی، قسمتی از معاش شان را برای پرداخت اقساط خانه تخصیص داده مالک سرپناه دایمی شوند.»
هنوز معلوم نیست که چه زمانی کار ساخت این آپارتمان‌های رهایشی شروع خواهد شد. قرار است وزیر امور شهرسازی به زودی به منظور نهایی شدن این پروژه بزرگ خانه‌سازی در افغانستان، به چین سفر کند.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.