عبدالله: خروج مهاجران از آلمان باید مطابق چهارچوب قانونی باشد

عبدالله عبدالله، رییس اجرایی افغانستان می‌گوید که در تلاش برآورده‌ساختن امکانات و سهولت‌ها برای جلوگیری از فرار باشنده‌گان کشور هستند.

افزایش فقر، ناامنی و بیکاری در سال جاری از جمله مشکلاتی اند که سبب شده تا تعداد زیادی از جوانان و شهروندان کشور در رویای زنده‌گی‌یی مرفه راهی کشورهای اروپایی و غربی به ویژه آلمان شوند.

پناه‌جویان کشور در آلمان می‌گویند که اخیراً برخی مسؤولان به آن‌ها هشدار داده اند که پرونده‌های‌شان در آن کشور بررسی نمی‌شود و آن‌ها می‌توانند آلمان را داوطلبانه ترک کنند.

هفتۀ پیش توماس دیمیزیر، وزیر داخله این کشور نیز گفت که بسیاری از مهاجران افغانستان دوباره به کشورشان فرستاده خواهند شد

عبدالله گفت که اگر آلمان خواهان اخراج مهاجران افغانستان از این کشور است، این خروج باید بر بنیاد چهارچوبی قانونی صورت گیرد. او تأکید کرد، مهاجرانی که به خاطر مشکلات اقتصادی کشور را ترک کرده باشند؛ در هیچ کشور اروپایی پذیرش نمی‌شوند.

آقای عبدالله امروز در نشستی با نماینده‌گان جامعه مدنی علت عمدۀ فرار این شهروندان را مشکلات اقتصادی نه بل که بی‌باوری آنان نسبت به آیندۀ کشور عنوان کرد. او می‌گوید که بر بنیاد تفاهم‌نامۀ آنان با کشورهای اروپایی، مهاجرانی که دوباره از سوی این کشورها برگردانده می‌شوند، نباید اهل ولایتی ناامن باشند و این کشورها مکلف اند تا یک سال با این مهاجران کمک کنند.

شماری در مجلس نماینده‌گان نیز می‌گویند که مهاجران با تحمل مشکلات زیادی به این کشورها رسیده اند و اگر دوباره به کشور بازگردانده شوند آنان هرچه بیشتر متضرر می‌شوند. محمد اکبری، یکی از اعضای مجلس گفت که باید از سفارت آلمان درخواست شود تا در شرایط کنونی مهاجران را از آن کشور اخراج نکند.

بر بنیاد آمار سازمان ملل متحد 381 هزار تن در سال جاری از کشورهای افغانستان، سوریه و ایران عازم کشورهای اروپایی شده اند که از این میان 77 هزار تن شهروندان افغانستان هستند که این میزان سال پار به 58 هزار می‌رسید.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.